O nás

Orchestr Mladí brněnští symfonikové je těleso mladých hudebníků, patřící mezi nejlepší studenty a absolventy všech základních uměleckých škol v městě Brně a blízkém okolí. Tvoří jej přibližně 60 studentů středních a vysokých škol ve věkovém rozpětí 14 až 26 let.
Každou sezónu orchestr přichází s novými myšlenkami, jež obohacují základní dramaturgii orchestru. Základní pilíře dramaturgie Mladých brněnských symfoniků tvoří symfonická hudební literatura, repertoár klasické hudby, duchovní hudba a hudba tzv. vyššího populáru. Snahou je zahrnout do programového plánu sezóny co nejbohatší spektrum zajímavých skladeb, projektů a vzájemné mezinárodní spolupráce. Orchestr provádí jak malá, tak i velká vokální díla, při nichž spolupracuje s tuzemskými i zahraničními vokálními sbory a sólisty.
Orchestr je také zván na mnohé hudební festivaly tuzemské i do zahraničí.

Orchestr Mladých brněnských symfoniků byl založen v roce 1994 na podnět tehdejší ředitelky ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose Libuše Přehnalové. Její inciativa byla podpořena řediteli brněnských ZUŠ a svou tradici si nese dodnes. Orchestr dnes vedou dva profesionální a zkušení dirigenti Gabriela Tardonová a Tomáš Krejčí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace